Kdo jsem

Skok do nedávné minulosti: Když byly staršímu synovi tři roky, byl naprosto závislý na televizi. Pohádky vyžadoval tak urputně, že moje výchovné metody se omezily na vyjednávání ohledně jeho času u televize a snahy nezaškrtit ho, když kvílí, že pohádka skončila. Pro mě jako biomatku poněkud nečekaný vývoj rodičovské kariéry.

Protože jsem výzev na mateřské měla více, objednala si ve chvíli největšího temna skvělou knihu „Zbavte se nepořádku s Feng Shui“ od Karen Kingstonové. Díky ní jsem nalezla mně dlouho ukrytý smysl nekonečného uklízení po našich dvou dětech. Od úklidu jsem plynule přešla ke zkrášlování domácnosti podle principů Feng Shui a nestačila jsem se divit — televizi máme v sektoru Děti!

S manželem jsme neváhali ani chvíli a televize putovala do kouta do sektoru Moudrosti. A co na to náš malý divák? Sedí ve svém koutku a kreslí si!

Absolvovala jsem kurz v České škole Feng Shui u Otakara Chocholy. Ten nás vždycky vedl k jednoduchosti a nedramatičnosti. Na úvod kurzu jsem na sebe prozradila, že mě k Feng Shui přivedl nepořádek. Učitel zachoval stoický klid a řekl památnou větu: „Nepořádek může být problém nebo lék“. Dodnes si pamatuju ty vděčné pohledy mých spolužaček. Nebyla jsem v tom sama.
V oblasti Feng Shui a bydlení se nadále rozvíjím. V současnosti pracuji jako asistentka v Gebas Atelier Architects.

Rozhodnutí studovat Feng Shui pro mě bylo zlomové:

  • přestala jsem dělat po večerech počítačovou grafiku, která mě už jen vyčerpávala. Začala jsem hledat způsoby, jak pracovat radostně.
  • poprvé po letech jsem odjela od rodiny a dělala něco jen pro sebe.
  • připoměla jsem si, že je fakt důležité pracovat s vlastní myslí a pokorně jsem se vrátila ke své meditační praxi.
  • od samého začátku studia jsem fascinovaně poslouchala a zapisovala každé slovo našich učitelů. To mi vydrželo dodnes. Ve vzdělávání pokračuju dál.
  • už chápu, proč je důležité mít doma uklizeno, chodit dřív spát, cvičit. Tyhle nudné činnosti, do kterých jsem se dřív musela nutit, mají blahodárný vliv na moje každodenní fungování a prožívání.
  • nadchlo mě pochopení, že studium Feng Shui je projekt na několik životů. Takže dobrodružství nekončí!

Život s Feng Shui

Již od roku 2012 pomáhám lidem v mém okolí harmonizovat jejich domovy i osobní životy pomocí metod Feng Shui. Baví mě nacházet řešení a nápravy blízké evropské mentalitě — třínohá žába, typický čínský symbol bohatsví, mi nic neříká, ať se snažím sebevíc. Hledám společně s klienty úpravy jim blízké a zároveň funkční.

Náš nový byt se stal mým velkým dlouhodobým projektem. Vylepšení a úprav jsem vyzkoušela nespočet a s každým dalším krokem se blížím ke svému ideálu uklizené a pohodové domácnosti.

Feng Shui je komplexní učení, které daleko přesahuje cíle běžného bytového designu.

Přináší do života širokou škálu metod vhodných v každodenní situacích:

  • Běžně pracuji s osobní typologií — sestavuji klientům osobní astrotypy, které ukazují na talenty a výzvy, odpovídající barevnost, zdravotní zátěže atd.
  • Při plánování akcí automaticky hledám v kalendáři příznivý den.
  • Pomáhám lidem hledat vhodné kolegy do teamu.
  • Když nevím, jak se rozhodnout, použiji Knihu proměn – I-Ting.

Na těchto stránkách bych ráda ukázala, jak objevit principy Feng Shui ve Vašem životě a okolí. Cesta k harmonii je velké dobrodružství.

Přeju nám všem štěstí, radost a odvahu!