Feng Shui není bubák

Feng Shui, Typologie

Feng Shui není bubák

Když se s lidmi bavím o Feng Shui, narážím často na obavu: „No jasně, ty k nám přijdeš a řekneš, že máme doma všechno špatně. Že musím teď zbourat zeď a přestěhovat ložnici.“ A nebo: „K nám teď nemůžeš. Přijď až uklidím.“ atd.

Uklidnění pro všechny: vaše přátelství a důvěra je pro mě důležitější než rozdávání nevyžádaných rad.

Smyslem Feng Shui rozboru je najít hlavní téma daného prostoru a s tím pak pracovat. A hlavně respektovat přání obyvatel.

Snažila jsem se klientce vysvětlit, proč změnit barvu stěny v jídelně. Ale klientka mi zcela jasně řekla, že tahle barva se měnit nebude. Barva se jí prostě líbí, je to kvalitní nátěr, a vůbec! Nezbylo mi, než vymyslet jiný způsob nápravy, o kterou jsem usilovala. Navrhla jsem tedy použít barevné závěsy a dekorace.

Díky osobní typologii často najdeme vysvětlení, proč člověk na něčem opravdu trvá. Lidé sami intuitivně dělají v prostoru úpravy, které jejich osobnost harmonizují. Stejně tak to bylo s tím nátěrem v příkladu nahoře. Občas si tak připadám jako detektiv.

Doma je rozhodující pocit pohody jeho obyvatel

Záměr rozboru vytváříme vždy s klienty společně. Není možné nikoho nutit ke změnám v oblastech, které ho aktuálně nezajímají. Ne, že bych to už nezkusila… Ale bez úspěchu.

Každý přirozeně cítí, v čem by se chtěl nejvíc posunout. Tam je pak i ochotný udělat změnu.

Například rodina, která měla krásný nový byt. Změnit se dalo opravdu málo co – nebylo to ani potřeba. Ale rodiče řešili smutky u syna. V rámci analýzy jsem navrhla spíše designové úpravy a také přestěhování synovy postele. Během rozhovoru se to ukázalo jako hlavní téma. A opravdu – ještě ten den rodiče postel přemístili. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat. Syneček se ráno probudil a šel si spokojeně zacvičit. Maminka mi to hned nadšeně psala.

Takže žádný strach. Ideálem Feng Shui je pomocí malých úprav měnit velké věci.

Jak říká náš skvělý učitel: „Malým ovlivňujeme velké.“

design by Freepik.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *